• Administration

    Dennis Chartier - Principal

    Tim Yates - Asst. Principal

     

    Kindergarten

    Kim Downey

    Melissa Schmitt

    Dawn Castellanos

    Dina Wolfenden

     

    1st Grade

    Anne Farmer

    Leilani Inez

    Mary McAllister

    Kim Kohler

    Kaycee Johnson

     

    2nd Grade

    Judie D'Andrea

    Alexa Vetnar

    Nicole Duran

    Kristie Fassette

     

    3rd Grade

    Shelby King

    Rachel Mata

    Molly Bligh

    Jessica Heeb

     

    4th Grade

    Sharon Millett

    Valerie Deutsch

    Danielle Hartman

    Amanda Barnes

     

    5th Grade

    Jessica DeVeriendt - SS

    Shelley Miller - ELA

    Dana Laskin - Math

    Angela Larson - SCI

     

    6th Grade

    Jessica Kerich - ELA

    Sarah Gummow - Math

    David Gooding - SCI

     - SS

     

    7th Grade

    Hylari Villamar - Math

    Kara Kadotani - SCI

    Mary Crouch - ELA

    Jack Elliott - SS

     

    8th Grade

    Matt Laskin - SS

    Max Wood - ELA

    Mary Ann Cawley - SCI

    Kendra Beatty - Math

     

  • P.E.

    Tiffany (Dorcoo) Martin

    Landon Benson

    Rich Hughes

     

    Band

    Kimberly Terrell

     

    Music

    Traci Jones

     

    Art

    Camille Obert-Goralski

     

    Gifted Specialist

    Robbie Rose

     

    Reading Specialist

    Kristi Cooper

     

    Special Services

    Wen Chin Yao

    Kim Lancaster

    Karen McDermott

    Kelsey Shade

    Julie Montgomery - Intervention Specialist

    Laura McMickell - Speech

    Teresa Valdivia - ELL

    Shannon Fisher - Counselor

    Krystal Wright - Psychologist

    Cristina Rios Cotton - OT

    Ann Olsen - PT

    Michelle Walsh - HI

     

    Support Staff

    Martha Reuter - Secretary

    Olga Wagner - Registrar

    Roberta Derryberry - Acct. Clerk AM

    Julie Massie - Acct. Clerk PM

    Jan Gross - Library Clerk

    Pat Leon - Nurse

    Vicki Polimeni - Cafe Manager

    Darren Bolt - Plant Foreman